Duben 2009

Představujeme sobotního soupeře z Nezamyslic

29. dubna 2009 v 20:06 | Ing. Pink |  Muži
V sobotu 2.5. naše "A" mužstvo zajíždí na horkou půdu velkého rivala z Nezamyslic, kde se mu dlouhodobě nedaří. Mužstvo Nezamyslic se nachází na 10. místě tabulky a ztrácí na náš tým 8 bodů a na jaře se mu zatím moc nedaří. Uhrál pouhé 4 body. Mezi hlavní postavy soupeře patří v obraně Král, v záloze Fialka se Štvrteckým a v útoku Holub s Musilem. Na podzim jsme našeho soupeře porazili na domácím hřišti 3:1 dvěma góly Fialky a gólem Vláčilíka. Hra Nezamyslic se vyznačuje rychlou a technickou hrou po zemi. Jestliže nemáte nic v plánu v sobotu v 16.30 hod tak neváhejte a povzbuďte náš tým v Nezamyslicích na cestě za třemi body.


Dorosti zvladli domácí zápas na jedničku a porazili silné Dobromilice

29. dubna 2009 v 18:17 | GlozY |  Dorosti
V sobotním hodovém odpolední hostili dorosti druhý tým tabulky Dobromilice. Solidně zaplněna Turkyš Arena se mohla těšit na atraktivní duel. Pivín nastoupil v oblibených bilých dresech a s chuti pustit se do soupeře. Prvních dvacetpět minut byl Pivín přece jen aktivnějši, ale žadnou golovou šanci si domací nevytvořili za zmínku snad stojí žluta karta Dostala. Po te se hra více vyrovnala, ale ani Dobromilice se nedokazali dostat do žadné slibnějši šance. Ke koncí první půle mohl otevřít skóre Šveda, ale jeho pokus miřil nad hostujicí branku. Po té dostal žlutou kartu Glouzar. Do šaten se šlo tedy za bez golového stavu 0:0! Po změně stran začal znovu aktivně Pivín a po solovém úniku dokázal otevřít se štěstím učet zápasu Karásek 1:0! Po vedoucí brance Pivína se hra více vyrovnala, ale pevná obrana domácích nepustila hostujicí tým do žadné velké přiležitosti a tak to byl znovu Pivín kdo rozvlnil sit, když se trefil nadherně hlavou Kvapil, bohužel k udivu všech zvedlí praporek asistenta rozhodčiho zmrazil domácí borce a tak branka nebyla uznána... To ale Pivín nesložilo ba naopak Kvapil dokázál s totožne akce vstřelit branku, tentokrát už to bylo doopravdy 2:0! Pivín si skvělím výkonem pohlidál svůj naskok a po hvizdu rozhodčího mohl opravněně slavit výhru 2:0!

Vítr mužům na hody 3 body nepřifoukl

28. dubna 2009 v 19:42 | Ing. Kala |  Muži

Po třech výhrách v úvodních třech kolech jarní části sezóny přivítal Pivín na svém hřišti Tovačov. Utkání se hrálo v neděli, kdy byly v Pivíně hody. Utkání se hrálo před početnou diváckou kulisou. Diváci však nemohli být s předvedenou hrou ani jednoho z týmů spokojeni. Zápas ovlivnil silný vítr. Pivín hrál první poločas s větrem v zádech a celý první poločas hrál na polovině soupeře, ale žádnou tutovou šanci si nepřipravil. Za zmínku stojí snad jen v 1. min. nastřelené břevno V. Švédou z trestného kopu, kdy se jednalo o centr do šestnáctky hostů, míč nikdo nezasáhl a ten po odrazu od země olízl břevno a pak průnik M. Tydlačku po levé straně, kdy se dostal až k brankové čáře, ale už neměl volného spoluhráče na přihrávku před branku. Druhý poločas se karta otočila. Tovačov hrál na polovině Pivína. Náznaky šancí vznikaly pouze po standardních situacích. A tak utkání nevalné úrovně skončilo nerozhodně 0:0. Z bodem byli spokojeni spíš hosté. Pivín chtěl na hody před svým publikem vyhrát, ale předvedený výkon a nasazení třem bodům neodpovídalo. I tak však Pivín po 4. jarním kole zůstává neporažen a může být se získanými 10 jarními body nadmíru spokojen.

Sestava:

R. Brablec - T. Vrba, R. Nakládal, K. Spáčil, J. Novák - P. Sedlák (J. Karásek), O. Mlčoch, V. Švéda, M. Tydlačka (F. Zdráhal) - J. Vláčilík, M. Sedlák

Trenér: J. Svozil

Ve šlágru kola přivítají dorosti Dobromilice

24. dubna 2009 v 21:22 | GlozY |  Dorosti
V sobotu odpoledne přivítají dorosti od 1630 na svém hřišti Dobromilice. Ve šlagru 23.kola Okresní dorostenecké ligy se potká druhý a čtvrtý tým tabulky. Dobromilice jsou zatím na druhém mistě se ziskem 47 bodů, čtvrtý Pivín ztrací na Dobromilice tři body a v připadě vítězství by se dotáhl na druhé Dobromilice. Pivín v minulém kole dokázal vyhrát na hřišti Otaslavic 3:0 a Dobromilice si doma poradily 2:1 s Klenovicemi. Podzimní zápas v Dobromilicích skončil drtivou vyhrou domacích 7:1 a tak má Pivín co oplácet soupeři. Zápas začiná v 1630 tak přijďte podpořit naše dorostence do Turkyš Areny.

Turecký Pohár 2009 - Areal

22. dubna 2009 v 14:08 | GLozY |  Turecký Pohár 2009
Více fotek zde!

Na hody muži hostí Tovačov

22. dubna 2009 v 8:38 | Ing. Pink |  Muži
Představujeme Tovačov, příštího soupeře mužů v dalším "hodovém" kole skupiny 1.B KFS Olomouc. Tento soupeř pro naše fotbalisty není moc známý, setkali jsme se s ním pouze 3x. Tyto souboje byly velice vyrovnané. Prohra, výhra a remíza, to hovoří za vše. Na podzim jsme soupeře na jeho hřišti porazili 2:1 brankami M. Sedláka a Vláčilíka. Hra soupeře se vyznačuje velkou bojovností a na této hře budou určitě stavět i na naší půdě. V posledním kole dokázal Tovačov porazit doma Býškovice vysoko 4:0 a vypadá to, že je v dobré formě. V té se určitě nachází i naše mužstvo a určitě se bude snažit prodloužit vítěznou sérii a tak se dá předpokládat že uvidíme kvalitní a vyrovnané utkání. Tak neváhejte a dostavte se v neděli 26.4. v 16.30 hod na hřiště v Pivíně. Doufáme, že nám fanoušci připraví dobrou fotbalovou atmosféru a pomůžou nám k bodům.

Turecký pohár 2009

20. dubna 2009 v 23:03 | Ing. Kala |  Turecký Pohár 2009
Vítejte na oficiálních stránkách turnaje v malé kopané Turecký pohár 2009. Tento turnaj se bude konat ve dnech 27. - 28. června 2009 v Pivíně, v areálu TJ SOKOL PIVÍN. Pro ty, což jsou z větší dálky se hodí říci, že Pivín se nachází asi 13 km jihovýchodně od Prostějova.

Místo konání: areál hřiště TJ SOKOL PIVÍN (okres Prostějov)
Startovné: 800 Kč
Uzávěrky přihlášek do 14.06.2009.

Hlásit se můžete na tel. čísle 776 346 989, nebo na email: sokol.pivin@seznam.cz

V případě hlášení přes email, prosím uveďte do předmětu zprávy: Turecký pohár 2009 a dále v textu emailu uveďte: Název týmu a telefonní číslo na kontaktní osobu. Seznam přihlášených týmů se bude postupně doplňovat na těchto stránkách. Po uzávěrce přihlášek Vám na vaši emailovou adresu přijdou propozice k turnaji, kde bude upřesněn přesný harmonogram turnaje.

Startovné musí být uhrazeno do 14.06.2009 včetně.

Startovné posílejte na účet číslo 3380735001/5500. Do účelu platby napište NÁZEV TÝMU - STARTOVNÉ. Nebo můžete startovné zaplatit osobně v Hostinci nad Hřištěm panu J. Svozilovi.

Kdo dřív zaplatí startovné, ten má účast jistou.

Ubytování si každý tým zajišťuje sám. V areálu hřiště je možné si postavit vlastní stany. Občerstvení bude zajištěno po celou dobu turnaje. V sobotu je plánovaná diskotéka v areálu hřiště.


Kontaktní osoba: Jiří Vláčilík
Pivín č. 31, PSČ 798 24
Email: sokol.pivin@seznam.cz
Tel: 776 346 989

Přípravy na turnaj jsou již v plném proudu. Vše podstatné se budete postupně dozvídat na těchto stránkách.

Redakce Turkey Times plánuje udělat rozhovor s Karlem Spáčilem

20. dubna 2009 v 13:59 | Ing. Kala |  Muži
Naše redakce má přislíbený rozhovor s oporou týmu Karlem Spáčilem. Určitě se najde hodně otázek, na které budete chtít odpovědět co se týče tohoto hráče. Vaše dotazy pište do Diskuze. Ty nejlepší budou předány Karlovi k zodpovězení.

Muži vyhráli na Hané Prostějov 1:0 a pokračují ve vítězné jarní sérii

19. dubna 2009 v 16:11 | Ing. Kala |  Muži

V sobotu 18.4.2009 v 16:30 hod. hráli muži Pivína na hřišti Hané Prostějov. Jednalo se o hodně prestižní zápas. Obě mužstva se téměř dokonale znají. Pivín chtěl svému tabulkově výrazně lépe postavenému soupeři oplatit podzimní porážku, kterou mu Haná uštědřila na domácím hřišti.
Pivín se veze na vítězné vlně. A to bylo cítit i v Prostějově. Haná si za první poločas nevytvořila žádnou tutovou šanci, byly to spíše náznaky šancí, které ale výborný brankář R. Brablec bez větších potíží vyřešil. Hra se odehrávala většinou ve středu hřiště, kde domácí hru dirigoval zkušený J. Zbožínek. Pivín si v první poločase vytvořil několik střeleckých pozic, ale žádná nebyla nijak tutová a neprověřila kvality domácího golmana. Ve 30. min. došlo zřejmě ke komunikačnímu zkratu mezi domácími obránci, kteří se nedokázali domluvit, kdo odehraje míč do bezpečí. Toho využil Vláčilík a míč jim sebral a hostujícímu obránci Jančiarovi nezbylo nic jiného než ho v pokutovém území faulovat. Kopala se penalta, kterou s přispěním břevna proměnil K. Spáčil. Pivín vedl 1:0. O pět minut později přišel zřejmě klíčový moment zápasu. Domácí obránce neudržel nervy na uzdě a po odpískání oplácel faul, což neuniklo pozornosti hlavnímu rozhodčímu, který domácího obránce okamžitě vyloučil. Samozřejmě k nevoli domácího publika. Utkání se tímto stalo ještě více vyhecované. Pivín tedy odcházel do kabin s jednogólovým nádskokem a početní výhodou. Domácí trenér na toto vyloučení zareagoval pro Pivín víc než dobře. Posunul J. Zbožínka na místo stopera. Tím se vytratila veškerá myšlenka Hané. Pivín vycházel ze zabezpečené obrany a soupeře nepouštěl do žádné větší šance. Naopak sám hrozil rychlými brejky. Po jednom M. Sedlák vysunul Vláčilíka, který šel sám na brankáře domácích. Udělal mu kličku a byl podražen, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala bohužel němá. Takhle bylo pořád o co hrát, až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Pivín tedy mohl slavit třetí výhru, ve třetím jarním zápase. Start do sezony se tedy mužům povedl na jedničku. V neděli na hody přivítají muži na svém hřišti v 16:30 hod. Tovačov a budou se chtít na domácím hřišti v dobrém světle opět ukázat. Očekává se vysoká hodová návštěva.

Sestava:
R. Brablec - T. Vrba, R. Nakládal, K. Spáčil, J. Novák - P. Sedlák (J. Karásek), O. Mlčoch, V. Švéda, M. Tydlačka - J. Vláčilík, M. Sedlák (K. Švéda)

Trenér: J. Svozil

Branky: K. Spáčil


Rozhovor se správcem hříště Vladimírem Nakládalem ml.

19. dubna 2009 v 9:26 | Ing. Kala |  Rozhovory
Předem avizovaný rozhovor, který se měl uskutečnit v pátek, měl drobné zpoždění. Z důvodu vytíženosti našeho správce hřiště. Tímto se čtenářům omlouváme.

1. Kolik hodin odhadujete, že Vám týdně zabere údržba hříště a co to všechno obnaší?

Odhaduji to na 4. hod a více. Bolí mě záda "jak prase"!!! Dělám to pro pivínské fotbalisty hrozně rád. A klidně na té sekačce pro Pivín umřu.

2. Byl jste zvolen členem výboru Sokola Pivín, máte nějaký, třeba i nereálný nápad, jak by se mohl vylepšit areál fotbalového hřiště?

Ano, počkejte ještě 2 piva a vymyslím vám takový nápad, že se z toho poserete. Mezitím se na stole objevila sklenička Jelzina - Ne, tak dlouho teda čekat nemusíte. Zvětšil bych hospodu, aby sem vlezl kulečník - což je jeden ze sportů, který ještě udýcham .

3. Pocházíte z fotbalové rodiny. Hrával jste fotbal za Pivín nebo jiný klub? Jestli ano, tak do kolika let a na jakém postě? Popřípadě proč jste své aktivní kariéry zanechal? Vždyť vysocí hráči v dnešním fotbale hrají prim.

Hrál jsem za žáky a rok a půl za dorosty. Většinou v záloze. Ale když bylo potřeba, hrál jsem všude. Dokonce jsem i chytal. Kariéru jsem ukončil z důvodu zranění. Měl jsem odražené ledviny. A to není prdel. Rok a půl jsem měl od doktora zakázané cvičit.

4. Je podle Vás v Pivíně nějaký talent, který by to mohl dotáhnout daleko?

Všichni hráči, kteří tu působí, jsou zralí na to, aby to někam dotáhli. Ale je pouze na nich, jak se svou příležitostí naloží a jak tvrdě na sobě budou pracovat.

5. V pivínském fotbale se pohybujete už nějaký pátek. Můžete nám říci, jak a nebo kam se posunul pivínský fotbal od dob, kdy se hrávalo ještě na škváře?

Fandím Pivínu, ať hraje na škváře nebo na trávě. Pivínu budu fandit, ikdyž se klukům nedaří. Všem klukům, kteří hrají za Pivín děkuju (ikdyž někdy je to o nervy).

6. Viktor Švéda se stal nedávno novým předsedou Sokolu, co byste mu popřál nebo co od něj očekáváte po dobu vykonávání této funkce?

Je to mladý, perspektivní člověk a očekávám od něho, že svou funkci bude vykonávat zodpovědně a že se ze všech sil bude snažit udělat maximum pro chod tohoto oddílu. Přeju mu, aby jeho nadšení a odhodlání vydrželo po celou dobu po celou dobu jeho působení v této funkci.

7. Určitě máte v živé paměti derby s Klenovicemi. Vnímal jste tyto zápasy jako běžný zápas nebo to bylo něco speciálního i z pohledu fanouška? Co Vám z těchto zápasů nejvíce utkvělo v paměti?

Jednoznačně je to mimořádná událost jak pro hráče, tak pro fanoušky. Všichni se vzájemně znají. Ať už se mají nebo nemají rádi. Je to obdoba derby pražský "S". Nejde říci co Vám utkví v paměti. Každý zápas je jedinečný. Hlavně však rád vzpomínám na vyhrané zápasy a tu atmosféru po nich.

8. Víme o Vás, že jste velkým fanouškem Gambrinusu, kolik je Váš rekord vypitých piv za den?

Když jsem dal rekord v hospodě na hřišti, ještě se tu točil Zubr a bylo to nějak kolem 30 kousků, přesný počet nelze jednoznačně určit .Redakce Turkey Times tímto děkuje Vladimírovi Nakládalovi ml. za poskytnutý rozhovor a ještě jednou se omlouvá fanouškům za drobné zpoždění. Redakce dále upozorňuje čtenáře, že rozhovor byl poskytnut převážně po vyhraném zápase s Hanou Prostějov v hospodě na hřišti.

Představení týmu Haná Prostějov

15. dubna 2009 v 9:31 | Ing. Pink |  Muži
V sobotu 18.04. se naše mužstvo utká v 16.30 hod. s jediným mužským prostějovským týmem Hanou Prostějov. Pro naše hráče je to takové malé derby, protože se známe se spoustou protihráčů. Podzimní zápas se našemu týmu na domácím prostředí vůbec nepodařil. Po vyrovnaném prvním poločase v němž jsem neproměnili několik dobrých příležitostí, přišel ve druhé půli trest v podobě hostující branky a naše mužstvo se poté sesypalo a dostalo ještě další 3 branky. V odvetném utkání se budeme snažit změnit reputaci. Po dvou výhrách se naše mužstvo psychicky uklidnilo a určitě nejede na Hanou se skleslou hlavou, ba naopak. Hra soupeře je postavena na kombinační hře, které velí zkušený Jirka Zbožínek a v útoku rychlonohý Cibulec a střelec Sedláček. V obraně je pak velkou oporou Jančiar se Světlíkem. K našemu úspěchu bude velet kvalitní obrana a hlavně proměňování standardních situací, kde má asi soupeř největší slabiny. Tak nezapomeňte v sobotu přijet fandit do Prostějova na Hanou. Hříště za Místním nádražím.

Vladimír Nakládal ml. online na Turkey Times s.r.o.

14. dubna 2009 v 14:46 | Ing. Kala |  Rozhovory
V pátek proběhne rozhovor se správcem hřiště a novým členem Výboru Sokolu Pivín Lacou Nakládalem ml. Své dotazy na něho prosím piště do diskuze. Děkuji.

Muži doma porazili Hustopeče 1:0

13. dubna 2009 v 11:10 | Ing. Kala |  Muži

Po výhře v 1. jarním kole v Němčicích se Pivín poprve představil před domácím publikem, když hostil souseda v tabulce Hustopeče nad Bečvou. Pivín šel do zápasu z jasným cílem vyhrát a potvrdit 3 body z Němčic. Nebylo to jednoduché utkání, ale větší touha po vítězství, nasazení a fotbalovost přinesly své ovoce. První poločas byl jednoznačně v režii Pivína, který svého soupeře přehrával a přicházely i šance. Brankář Hustopečí jim však i se štěstím a přispěním břevna odolával. Pivín nastřelil 3x břevno, pak Švéda po výborné individuální akci mezi třemi obránci v koncovce selhal. Pivín se radoval i z golu ale pomezní rozhodčí signalizoval, že míč už přešel autovou čáru, tak gol platit nemohl. Tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Druhý poločas už přinesl šancí méně. Tlak Pivína, ale stále pokračoval. Z jedné standardní situace se už konečně prosadil Spáčil, když centr z levé strany prodloužil hlavou za záda hostujícího golmana. Pivín se po zásluze dočkal kýžené branky. Hustopeče pak vrhly síly do útoku, když se snažily využít svých vysokých hráčů. Ale efekt to nemělo. Obrana odolávala bez větších problémů. Pivín mohl své vedení zvýšit po chybě hostujícího golmana, který nezvládl malou domů a namazal míč přímo na nohu M. Sedlákovi, který hned vystřelil, ale brankař svou chybu napravil a míč vyrazil. Pivín si své vedení bez větších problémů pohlídal a mohl slavit druhou jarní výhru. Slavilo se dlouho do noci. Nechybělo tradiční Pivínečku dáme góóól. Za svůj výkon v nedělním zápase se určitě nemusíme stydět a i ti největší kritici z řad fanoušků museli být s předvedenou hrou spokojeni.

Sestava:
R. Brablec - T. Vrba, R. Nakládal, K. Spáčil, J. Novák - P. Sedlák (J. Karásek), O. Mlčoch, V. Švéda, M. Tydlačka (R. Pinkava, T. Žondra) - J. Vláčilík, M. Sedlák

Trenér: J. Svozil

Branky: K. Spáčil

Dorosti smetli doma Brodek 6:0!

12. dubna 2009 v 8:26 | GlozY |  Dorosti
V sobotu odpoledne změřili sili proti sobě domácí Pivín proti Brodku u PV. Pivín začal aktivně a začal odstřelovat branku Brodku, bohužel většinou nepovedenými pokusy až ve schrumaži na začátku pokutového uzemí se nejlépe zorientoval Glouzar a ranou k tyči otevřel účet zápasu 1:0! Do poločasu ještě Pivín přidal jednu branku, když se po přihravce Dostala trefil Kvapil 2:0! Po poločase byl stav tedy 2:0! Po změně stran se ještě trefil levačkou Kvapil a přidal svoji druhou branku 3:0! Čtvrtou branku přidál Filka, když mu přesně nacentroval s rohu Šveda 4:0! Filka přidal svůj druhý gol a stav už byl 5:0! Skóre zápasu uzavřel popularní CTIRAD KOudelka, který se poprve trefil což ho určitě něco bude stát... Pivín doma porazil Brodek u Prostějova 6:0!

Sestava Pivína: A. Glouzar,- M. Jura (R. Šveda), M. Cesar, S. Filka, M. Růžička,- J. Karásek, M. Glouzar, A. Kvapil, K. Šveda, M. Dostál (D. Šišma), J. Dostal (C. Koudelka)

Trenér: Stanislav Prečan, Radek Ježek

Branky: 2x Kvapil, 2x Filka, Glouzar, Koudelka

Žáci - sestava

11. dubna 2009 v 10:46 | Savec |  Žáci
Odvetná část se pro naše žáky blíží,ale velká mračna se stahují nad sestavou.Během zimy přišlo pár nových posil,které byly vyzkoušeny v přáteláku a nevedly si vůbec špatně.Sestava rozhodně nezáleží na nás hráčích,ale po konzultacích uvnitř týmu se většina shodla na této variantě.

Golman:Donát

Obrana(zprava):Zavadil, Dostál(popř. Cesar), Blažek

Záloha(zprava):Cesar(popř. Dostál), Dostálík,Švéda(defenzivní), Bartoník

Útok: Hýžďal, Barnet, Barnet M.
Myslíme si, že tohle je objektivní,úspěšná varianta pro Jaro 2009,ale samozřejmě poslední slovo je na trenérovi Miroslavu Hýžďalovi,kterému bychom spolu s jeho asistentem Barošem chtěli poděkovat za trpělivost,ochotu a odhodlání při vedení mužstva Žáků.(názory na sestavu do komentářů)

Nedělní přátelák žáků v Krumsíně

11. dubna 2009 v 10:29 | Savec |  Žáci
V neděli,12.4. sehraje náš tým žáků přátelský match v Krumsíně.Je to poslední příprava na odvetnou část sezony 2008/09, ve které bude chtít náš odhodlaný tým získat alespoň 12 bodů,po nevydařeném podzimu.Ale zpět ke Krumsínu.Krumsín je obec ležící nedaleko od Plumlova a pro naše žáky největší ,,štreka,, za zápasem.Duely s Krumínem jsou už dlouholetou tradicí,vždy před začátkem Jara nebo Podzimu.Ve vzájemných utkáních má drtivou převahu Pivín, který s Krumsínem ještě nedokázal prohrát.Utkání začíná v 10:00,odjezd z Pivína je plánován na 9 hodinu.Držte našim borcům palce!!!

P. Sedlák poskytl redakci Turkey Times s.r.o. exkluzivní rozhovor

10. dubna 2009 v 21:52 | Ing. Kala |  Rozhovory
Naší redakci se povedlo udělat exkluzivní rozhovor s hráčem P. Sedlákem.

1. Jak hodnotíte první jarní zápas Pivína?

Úvodní zápas (6 bodový) nám, snad i mmě vyšel na výbornou. Při předzápasové přípravě jsme chtěli minimálně bod, ovšem po zápase by byl bod málo a to z důvodu, že němčičtí fotbalisté nepředvedli výkon hodný I.B třídy. Naše hra byla také po dlouhé době efektivní, což je dobře. Fungovala dobře každá řada, obrana, záloha, útok. Jediné co mě mrzí je, že jsme tímto zřejmě poslali Němčice do okresu (rád bych se mýlil).

2. Vydechnul jste, když se Vám podařilo vstřelit branku v mistrovském utkání po památné trefě z Vícova ze sezony 2001/2002?

Ano, vydechl. Ovšem tuhle tečku jsem si vychutnal a počkal jsem si na brankáře. Tak se má kopat penalta i v lize. To, že dám góla jednou za uherský rok mi nevadí. Já je raději připravuji pro spoluhráče. Zahrávání standardních situací je moje parketa. Střelcem asi nikdy nebudu, ale asistent mi stačí.

3. Chtěl by jste fungovat po skončení aktivní kariéry v Pivíně třeba jako trenér? Nebo máte jiné představy?

Já končím kariéru už 5 let a pořád mě někdo přemlouvá, ať ještě hraju. Ne že bych nechtěl, ale má to svoje nevýhody, když mi nevyjde zápas, tak reakce některých fandů zní: "Co tam ta stará p..a dělá." Podle mě jsem objektivní a poznám, až na to nebudu mít, tak skončím. Nebo pokud bude sloužit zdraví tak půjdu hrát něco níž. Tím pádem odpovídám na otázku ohledně trénování, to znamená, že zatím na trénování nebudu mít čas. Později uvidím.

4. Hrajete v jednom mančaftu se svým synem, to se každému nepoštěstí. Jak moc si na hřišti spolu rozumíte?

Je to opravdu kuriozita, to s námi může hrát i tchán Radslav Švéda - ještě by na to měl. Je pravda, že můj mladý je tvrdohlavý a dělá si věci podle sebe, ale myslím si, že se celkem chápem. Možná to bude i tím, že si odehraný zápas probereme i doma.

5. Je podle Vás v Pivíně nějaký talent, který by to mohl dotáhnout daleko?

Když to vezmu taťkovsky, tak musím říct, že před mým synátorem je vepředu jeho vrstevník Bibin Žondru. Ale jsou to mladí kluci a každý z nich má své + a -. Libor už trénuje v béčku Sigmy a nahlíží do velkého fotbalu, ale podle mě, neví přesně jestli sám ví co chce. Rád bych ho viděl v lize. Můj mladej to je fotbalový kouzelník a fotbalem se jenom baví.

6. Cítíte se jako pivínský sdrcař a legenda?

Ano. Samozřejmě, vždyť od žáčků hrají za Pivín a v květnu budu mít 25 let (pozn. redakce - už 41 let). Možná, že se budu rouhat, ale na hřišti bych i zemřel.

7. Vaši fanoušci by rádi chtěli objasnit často používaný pojem "Herr Onandant", můžete jim k tomu něco říct?

Můžu, ale pochopí to jen ti zasvěcení. Já se ve škole učil povinně KAK TĚDA ZAVUT = JAK SE JMENUJEŠ. Pak přišla revoluce a příležitosti. Při jedné práci jsem se skamarádil s dánským montérem a moje lámaná samoučná němčina mi dala slovo "HERR" (pan) no a to druhé slovo je až po 22hodině (pozn. redakce - škoda, že jsme z rozhovorem nepočkali zhruba hodinu :-)) )


Naše redakce mockrát děkuje P. Sedlákovi za poskytnutý rozhovor a přeje hodně úspěchů a výher v jarních odvetách I.B třídy.

Juniorka se chystá v zítřejším zápase sestřelit soupeře z předposlední příčky tabulky

10. dubna 2009 v 20:57 | Kamilinho |  Dorosti
V sobotu 11. 4. 2009 v 16:00 hodin se pivínští dorostenci utkají v 18. kole okresního přeboru proti fotbalistům Brodku u Prostějova. Domácí jim mají co vracet, protože si z minulého zápasu v podzimní části přivezli domů pouze potupnou remízu 1:1. Navíc si také pivínští borci chtějí zlepšit střelecký apetit po "slaboučkém" vítězství z minulého kola. Předpověď určila na zítřejší den slunečné počasí, tak všichni věříme, že své borce přijde podpořit co největší divácká kulisa, což určitě přispěje k dobrému fotbalu. PŘIJĎTE NÁM VŠICHNI FANDIT!!!!!

Vizitka nedělního soupeře mužů

10. dubna 2009 v 8:03 | Ing. Pink |  Muži
Představujeme tým Hustopeče nad Bečvou. Hustopeče nad Bečvou se nacházejí asi 15 km za Hranicemi na Moravě. Je to nejvzdálenější tým se kterým se setkáváme. Na podzim jsem na jejich hřišti prohráli vysoko 5:1, tento zápas byl jeden z nejnepovedenějších. O výsledku rozhodl nepovedený začátek a hodně individuálních chyb našich borců, takže máme soupeři co vracet. Hra soupeře se vyznačuje velkou bojovností a zarputilostí. Tým Hustopečí má jednu z nejvyšších obran (skoro jako Zlín - Zbožínek, Kroča) a tedy největší nebezpečí hrozí ze standardních situací, na které si musíme dát největší pozor. Týmu Hustopečí máme v odvetě co vracet a věříme, že kombinační hrou, přizpůsobením jejich tvrdosti a vůlí po vítězství je na našem hřišti přejedeme a potvrdíme získané body z Němčic. Hustopeče momentálně okupují 8. místo tabulky ze ziskem 23 bodů. Půjde tedy o boj sousedů v tabulce. Pivín je momentálně na 9. místě s pětibodovým mankem na svého nedělního soka.

V pátek 9.4. - P. Sedlák poskytne naší redakci exluzivní rozhovor

9. dubna 2009 v 21:18 | Ing. Kala |  Rozhovory
V pátek proběhne exluzivní rozhovor s legendou pivínského fotbalu P. Sedlákem. V sobotu by se měl celý rozhovor objevit na našem webu. Vaše případné dotazy prosím pište do Komentářů.