Muži doma porazili Hustopeče 1:0

13. dubna 2009 v 11:10 | Ing. Kala |  Muži

Po výhře v 1. jarním kole v Němčicích se Pivín poprve představil před domácím publikem, když hostil souseda v tabulce Hustopeče nad Bečvou. Pivín šel do zápasu z jasným cílem vyhrát a potvrdit 3 body z Němčic. Nebylo to jednoduché utkání, ale větší touha po vítězství, nasazení a fotbalovost přinesly své ovoce. První poločas byl jednoznačně v režii Pivína, který svého soupeře přehrával a přicházely i šance. Brankář Hustopečí jim však i se štěstím a přispěním břevna odolával. Pivín nastřelil 3x břevno, pak Švéda po výborné individuální akci mezi třemi obránci v koncovce selhal. Pivín se radoval i z golu ale pomezní rozhodčí signalizoval, že míč už přešel autovou čáru, tak gol platit nemohl. Tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Druhý poločas už přinesl šancí méně. Tlak Pivína, ale stále pokračoval. Z jedné standardní situace se už konečně prosadil Spáčil, když centr z levé strany prodloužil hlavou za záda hostujícího golmana. Pivín se po zásluze dočkal kýžené branky. Hustopeče pak vrhly síly do útoku, když se snažily využít svých vysokých hráčů. Ale efekt to nemělo. Obrana odolávala bez větších problémů. Pivín mohl své vedení zvýšit po chybě hostujícího golmana, který nezvládl malou domů a namazal míč přímo na nohu M. Sedlákovi, který hned vystřelil, ale brankař svou chybu napravil a míč vyrazil. Pivín si své vedení bez větších problémů pohlídal a mohl slavit druhou jarní výhru. Slavilo se dlouho do noci. Nechybělo tradiční Pivínečku dáme góóól. Za svůj výkon v nedělním zápase se určitě nemusíme stydět a i ti největší kritici z řad fanoušků museli být s předvedenou hrou spokojeni.