Muži vyhráli na Hané Prostějov 1:0 a pokračují ve vítězné jarní sérii

19. dubna 2009 v 16:11 | Ing. Kala |  Muži

V sobotu 18.4.2009 v 16:30 hod. hráli muži Pivína na hřišti Hané Prostějov. Jednalo se o hodně prestižní zápas. Obě mužstva se téměř dokonale znají. Pivín chtěl svému tabulkově výrazně lépe postavenému soupeři oplatit podzimní porážku, kterou mu Haná uštědřila na domácím hřišti.
Pivín se veze na vítězné vlně. A to bylo cítit i v Prostějově. Haná si za první poločas nevytvořila žádnou tutovou šanci, byly to spíše náznaky šancí, které ale výborný brankář R. Brablec bez větších potíží vyřešil. Hra se odehrávala většinou ve středu hřiště, kde domácí hru dirigoval zkušený J. Zbožínek. Pivín si v první poločase vytvořil několik střeleckých pozic, ale žádná nebyla nijak tutová a neprověřila kvality domácího golmana. Ve 30. min. došlo zřejmě ke komunikačnímu zkratu mezi domácími obránci, kteří se nedokázali domluvit, kdo odehraje míč do bezpečí. Toho využil Vláčilík a míč jim sebral a hostujícímu obránci Jančiarovi nezbylo nic jiného než ho v pokutovém území faulovat. Kopala se penalta, kterou s přispěním břevna proměnil K. Spáčil. Pivín vedl 1:0. O pět minut později přišel zřejmě klíčový moment zápasu. Domácí obránce neudržel nervy na uzdě a po odpískání oplácel faul, což neuniklo pozornosti hlavnímu rozhodčímu, který domácího obránce okamžitě vyloučil. Samozřejmě k nevoli domácího publika. Utkání se tímto stalo ještě více vyhecované. Pivín tedy odcházel do kabin s jednogólovým nádskokem a početní výhodou. Domácí trenér na toto vyloučení zareagoval pro Pivín víc než dobře. Posunul J. Zbožínka na místo stopera. Tím se vytratila veškerá myšlenka Hané. Pivín vycházel ze zabezpečené obrany a soupeře nepouštěl do žádné větší šance. Naopak sám hrozil rychlými brejky. Po jednom M. Sedlák vysunul Vláčilíka, který šel sám na brankáře domácích. Udělal mu kličku a byl podražen, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala bohužel němá. Takhle bylo pořád o co hrát, až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Pivín tedy mohl slavit třetí výhru, ve třetím jarním zápase. Start do sezony se tedy mužům povedl na jedničku. V neděli na hody přivítají muži na svém hřišti v 16:30 hod. Tovačov a budou se chtít na domácím hřišti v dobrém světle opět ukázat. Očekává se vysoká hodová návštěva.